Мета викладання дисципліни розвинути лінгвістичну й літературознавчу компетентності, які  сприятимуть проведенню наукових досліджень, присвячених вивченню сучасних філологічних теорій, пов’язаних з  актуальними проблемами методологій, системою сучасних напрямів мовознавства та літературознавства, теорії та практики філологічних досліджень.  

Завданням курсу є осмислення  клю­чових теоретичних пробле­м щодо  виокремлення і харак­теристики сучасних лінгвістич­них теорій, новітніх нап­рямків дослідження в сучасному літературознавстві; розвиток спроможності   продукування (творення) та впровадження нових філологічних  знань у практику професійної діяльності.

Курс призначений для того, щоб сформувати знання про сучасні лінгвістичні й літературознавчі підходи до розгляду матеріалу, уміння орієнтуватися в парадигмах, принципах і методичних інструментах дослідницької діяльності. Сприяє виробленню вміння характеризувати теоретичні засади (концепції, категорії, принципи) та прикладні аспекти лінгвістики й літературознавства.

     Курс зорієнтований на осмислення історичних надбань і новітніх досягнень вітчизняних і зарубіжних лінгвістики й літературознавства. Спрямований на усвідомлення важливості  дотримуватися специфічного  наукового профілю фахової діяльності. Сприяє аналізу  матеріалу, його структуруванню й інтерпретації з урахуванням антропоцентричної епістеми.

Курс допомагає оволодіти спеціальною термінологією та формує вміння вільно користуватися нею як інструментом для вирішення професійних завдань. Спрямований на усвідомлення важливості  професійної