Новини сайту

Безпечний інтернет

 
Фото Олександр @
Безпечний інтернет
Автор Олександр @ - 4 листопада 2015, середа, 08:21
 

Технічні подробиці

Якщо коротко - є 3 режими роботи: Базовий, Безпечний та Сімейного.

  • Базовий, як заявлено - дозволяє збільшити швидкість відповіді від DNS, так як у Яндекса широка мережа DNS-серверів по країні.
  • Безпечний - вже цікавіше - включає в себе Базовий, а також блокує сайти, на яких антивірусом Яндекса виявлений шкідливий код, а також шахрайські сайти, правда не описаний алгоритм визначення шахрайських сайтів.
  • Сімейний - включає в себе Безпечний, а також блокує сайти і рекламу «для дорослих» а також включає по-замовчуванню «сімейний пошук».

Яндекс.dns - це безкоштовний рекурсивний DNS-сервіс. Сервера яндекс.dns знаходяться в Росії, країнах СНД і Західній Європі. Запити користувача обробляє найближчий дата-центр, що забезпечує високу швидкість з'єднання.

  Базовий Безпечний Сімейний
IPv4 Preferred DNS 77.88.8.8 77.88.8.88 77.88.8.7
Alternate DNS 77.88.8.1 77.88.8.2 77.88.8.3

Швидкість роботи яндекс.dns у всіх трьох режимах однакова. У «Базовому» режимі не передбачено будь-якої фільтрація трафіку. У «Безпечному» режимі забезпечується захист від заражених і шахрайських сайтів. «Сімейний» режим включає захист від небезпечних сайтів і блокування сайтів для дорослих.

  Базовий Безпечний Сімейний
Швидкий і надійний DNS
Захист від заражених сайтів  
Захист від шахрайських сайтів  
Захист від ботів  
Блокування сайтів для дорослих    
Блокування реклами для дорослих    
Родинний пошук Яндекса    

Захист від заражених сайтів

Яндекс щодня перевіряє десятки мільйонів сторінок на наявність шкідливого коду, виявляючи тисячі заражених сайтів. Для цього застосовуються сигнатурної технологія Sophos і власний антивірус Яндекса, побудований на аналізі поведінки досліджуваних сайтів. При виявленні підозрілої активності сторінка відзначається як небезпечна, а шкідливий код додається до бази вірусних сигнатур. Дані про заражених сайтах оновлюються кілька разів на добу.

Захист від шахрайських сайтів

Яндекс також виявляє сайти, що володіють ознаками шахрайських. До них відносяться, наприклад, сторінки, створені з метою виманити номер телефону користувача або змушують його відправити повідомлення на короткий номер, втративши гроші. У «Безпечному» і «Сімейному» режимах, яндекс.dns блокує такі сайти - при спробі зайти на них, користувач побачить попередження.

Захист від ботнетів

Що потрапив в ботнет заражений комп'ютер зазвичай управляється централізовано, через спеціальний C & C-сервер (від англ. Command-and-control - «командування і контроль»). Адреса керуючого сервера змінюється динамічно, щоб утруднити його виявлення і блокування. Тому боту на зараженому комп'ютері відомо тільки доменне ім'я сервера - IP-адресу він запрошувати за допомогою системного DNS. Яндекс.dns в «Безпечному» і «Сімейному» режимах блокує запити IP-адрес всіх відомих C & C-серверів. Через це програма-бот змушена діяти, а зловмисник втрачає віддалений доступ до комп'ютера користувача. Постійно оновлюваний список ботнетів і керуючих серверів Яндекс отримує від системи Virus Tracker.

Блокування сайтів для дорослих

Алгоритми Яндекса вміють визначати еротичний і порнографічний контент в проіндексованих сторінках. Аналізується як текст та картинки в документі, так і інші чинники - наприклад, посилальне оточення. Дані про сайтах з такими сторінками оновлюються 2-3 рази на тиждень.

У «Сімейному» режимі яндекс.dns блокується реклама еротичного та порнографічного характеру на всіх сайтах. Для хоста такої рекламної мережі забороняється отримання правильного IP-адреси, тому самі оголошення та банери не можуть бути завантажені.

Яндекс.dns в роутері

Яндекс.dns доступний в роутерах Asus, D-Link, TP-Link і ZyXEL. Для популярних моделей цих виробників випущені спеціальні версії прошивки з інтегрованим яндекс.dns.

Особливості яндекс.dns в роутері:

  1. Можливість в один клік виставити режим за замовчуванням, у тому числі для знову підключаються.
  2. Для кожного пристрою можна вибрати свій режим яндекс.dns. Пристрої ідентифікуються по MAC-адресу.
  3. У «Безпечному» і «Сімейному» режимах всі запити до інших DNS-сервісам обробляє яндекс.dns.