Комп`ютерні мережі є універсальним засобом для збереження, передачі і обробки інформації, засобом, покликаним задовольняти потреби людини для вирішення ділових та індивідуальних проблем.
Передбачається вивчення основних положень теорії і практики побудови, комп’ютерних мереж та принципів передачі і основ контролю за потоком інформації в мережах та організацією, налаштуванням й управлінням серверів.
Мета дисципліни “Комп’ютерні мережі ” — підготувати студентів до ефективного використання сучасної комп’ютерної техніки, комп’ютерних мереж і необхідного програмного забезпечення на основі серверних платформ операційних систем в процесі розв’язування фахових завдань.
Принципи роботи мережних протоколів і серверних операційних систем є складовою загальної комп’ютерної грамотності і етики, який дає загальні уявлення про принципи передачі інформації в локальних і глобальних мережах, розвивають у студентів просторове і логічне мислення. Курс потребує ефективної методики для вивчення його студентами, майбутніми вчителями основ інформаційних технологій.
В даному курсі вивчаються теоретичні питання логічної і технічної організації комп’ютерних мереж, мережних і серверних операційних систем, протоколів для обміну інформацією, аналізуються принципи достатності і необхідності для побудови і організації управління локальними і глобальними мережами, проводиться класифікація структур технічних ланцюгів і програмного забезпечення.
У процесі вивчення дисципліни вирішуються наступні завдання:
- вивчення теорії принципів роботи мережних операційних систем;
- вивчення структури і принципів побудови комп’ютерних мереж;
- вивчення організації і ефективного управління серверними операційними системами та доступом до інформації в мережі;
- вивчення принципів роботи протоколів для локальних і глобальних комп’ютерних мереж;
- сформувати у студентів уявлення про стан і перспективи розвитку комп’ютерної техніки, обладнання для комп’ютерних мереж та програмного забезпечення.
- Учитель: Харченко Володимир